Darbeden Demokrasiye 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Başlıklı Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Darbeden Demokrasiye 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Başlıklı Kompozisyon Örneği

Darbeden Demokrasiye 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Başlıklı Kompozisyon Yarışması Yazısı

15 Temmuz gecesi bu ülke yeniden doğdu küllerinden. O gün sadece içerideki değil aynı zamanda dışarıdaki bir çok düşmana da gösterdi gücünü. O gün yıllardır sinsi bir yara gibi büyüyen ülkeyi saran, hainlik ve düşmanlık ile beslenen kötü yüreklilerin karşısına cesur yürekler çıktı. O gün kahraman Ömer Astsubaylar, kahraman halk bu karanlık güçlerin karşısına dikildi.

Ne mi oldu o gece? Yüzlerce yıllardır sınırda nöbet tutan Mehmetçik’i kullanmak isteyen asker ile halkı karşı karşıya getirmeye çalışan kötülük yuvaları, yıllarca insanların masum dini duygularını kendi çıkarları için kullanan şer odakları ülkemize büyük bir darbe vurmak istediler. Oysa bilmedikleri şey içimizde ne yaşarsak yaşayalım bağımsızlığımıza, kardeşliğimize uzanacak elleri hep beraber bir olarak bütünlük içinde kıracağımızdı. Kırdık da.

O gece bütün halk göğsünü siper ederek savundu bu yurdu. Hep beraber şölene demokrasiye çevirdik ülkeyi. Bu ülkenin yiğit halkı hep beraber yazdı 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ni. Darbeden Demokrasi’ye geçişin tarihini okuyacak olan gelecek nesil, bu kahramanları hiç unutmayacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ