Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Atatürk’ü Tanıyalım Cevapları

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Atatürk’ü Tanıyalım Cevapları

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Kök-e Yayıncılık 5. Ünite Ülkemizde Hayat Sayfa 155, 156 Atatürk’ü Tanıyalım Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 155 Cevabı

Atatürk’ün çocukluğunu araştıralım. Edindiğimiz bilgileri arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Önderimiz, Mustafa Kemal Atatürk, 1881 yılında Selanik’te doğmuştur. Annesi Zübeyde Hanım ve babası Ali Rıza Efendi olarak kabul edilmektedir. Mustafa Kemal Atatürk, ilk olarak Selanik’te mahalle mektebine vermişlerdir. Mustafa Kemal Atatürk , babasının isteği sonucunda Şemsi Efendi Okulu’na başlamıştır. Zeki bir öğrenci olan Mustafa Kemal Atatürk, bir matematik dersinde Öğretmenin  adına Mustafa olduğu için onun adına Kemal eklemesi yapmıştır. Sonrasında Mustafa Kemal Atatürk askeri liseye gitmiş ve subay olmuştur.

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı

Aşağıdaki metinde eksik olan cümleleri tamamlayalım.

Mustafa Kemal Atatürk Selanik’te doğdu. Annesi Zübeyde Hanım babası Ali Rıza Efendi’dir. Atatürk, 10 Kasım’da İstanbul Dolmabahçe Sarayın’da hayata gözlerini yumdu. O şimdi Ankara’da Anıtkabir’de yatıyor. Mustafa Kemal Atatürk, çok çalışkan ve başarılı bir önderdir. Atatürk’ü kendimize örnek almalı ve onun gibi çalışkan olmalıyız.

Atatürk’e kısa bir mektup yazarak yılmadan çalışacağımıza söz verelim.

  • CevapSevgili Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk;

    Bizlere çizdiğin medeniyetler yolunda durmadan ilimi ve bilimi yol gösterici olarak seçerek ilerleyeceğime söz veriyorum. Bu hedef ülkemiz medeniyet seviyesine ilerleyen kadar durmadan devam edecektir.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close