Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Öğr. Üyesi Mesture KAYHAN ALTAY, Dr. Öğr. Üyesi Feride ÖZYILDIRIM GÜMÜŞ, Doç. Dr. Hakan YAMAN, Ayşe ÖZER, Dr. Öğr. Üyesi Şeyma ŞENGİL AKAR tarafından 208 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1. tepside 6 sandviç vardır, 2. tepsideki sandviçlerin üstü örtülüdür, İki tepside toplam 16 sandviç vardır, Buna göre üstü örtülü sandviçler kaç tanedir?

1. tepside 6 sandviç var. Toplamda 16 sandviç var. 2. tepsideki sandviç sayısını bulmalıyız. 6’nın üstüne ekleme yapacağız. 6’nın üstüne kaç eklersek 16 elde ederiz?

Üstü örtülü sandviçlerin sayısı 11 olsaydı toplam kaç sandviç olurdu?

  • Cevap
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir