Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı

1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Öğr. Üyesi Mesture KAYHAN ALTAY, Dr. Öğr. Üyesi Feride ÖZYILDIRIM GÜMÜŞ, Doç. Dr. Hakan YAMAN, Ayşe ÖZER, Dr. Öğr. Üyesi Şeyma ŞENGİL AKAR tarafından 208 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Sınıfımızdaki öğrencilerin 4’ü gözlük takıyor, 17’si gözlük takmıyor, Gözlük takmayanlar, gözlük takanlardan kaç fazladır?

Elif 19 sayfalık bir kitabın 10 sayfasını okudu, Geriye okunmamış kaç sayfa kaldı? Zihinden hesaplayınız,

Lütfi dede, bankada işlem sırasını beklemektedir, Kuyrukta kendisi dâhil 9 kişi vardır, Lütfi dede 3, sıradadır, Lütfi dedenin arkasında kaç kişi vardır?

Yandaki resme göre bir problem kurunuz, Kurduğunuz problemi çözünüz,

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir