Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Açılım Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı

10. Sınıf Açılım Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Açılım Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Açılım Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 154 Cevabı
2017 - 2018 10. Sınıf Açılım Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Açılım Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 154 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Açılım Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 154 Cevabı

10. Sınıf Açılım Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 154 Cevapları 2017 – 2018” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Açılım Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 154 Cevabı 

İnsan büyüme hormonlarının E. coli’de sentezlenmesi günlük hayatımızda karşılaştığımız hangi sorunların çözümünü sağlayabilir?

  • Cevap: Günümüzde biyoteknoloji ve gen mühendisliği sayesinde geçmişte yaşanılmış bir çok probleme çözüm bulunabilmektedir. Genetik mühendisliği, kalıtsal materyal olan DNA’nın yapısında yapılan değişikleri konu almaktadır. Bu şekilde canlı genomuna müdahele edilmekte ve istenilen gen eklenebilmektedir. İnsanlar için faydalı olan bazı hormonları üreten genleri farklı canlılara yerleştirerek bu canlıların gerekli hormonları üretmesi sağlanmaktadır. Bu sayede büyüme hormonu, kan şekerini düşüren insülin hormonu gibi hormonlar ecoli vb. bakterilerde üretilmektedir. Bu sayede şeker hastalığı vb. hormon eksikliği durumu bulunan bir dizi hastalığa çözüm bulunmaktadır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir