Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 164 Cevabı

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 164 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 164 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nesibe AYDIN, Ahmet CAMUS, Mutlu KAYA tarafından 322 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Bora SENGER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 164 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

3. Aşağıdaki şekillerde verilen boyalı alanları gösteren ifadeleri bulup çarpanlarına ayırınız.

4. Bir karenin çevresi, ( 8 a + 28 b) cm dir. Buna göre bu karenin alanının cm 2 türünden ifadesi aşağıdakilerden hangisidir?

Ahmet Bey, Borsa İstanbul’un açılış saatinde tanesi 3 TL olan hisselerinden x 2 tanesini satıyor. Bir sonraki saatte tanesi 6 TL olan hisselerinden satıyor. Birinci saat sattığı hisselerin sayısı, ikinci saat sattığı hisselerin sayısından 6 fazladır. Eğer Ahmet Bey, iki saat boyunca sadece tanesi ( 3 x – 6 ) TL olan hisselerinden satmış olsaydı ilk iki satıştan aldığı toplam parayı kazanması için kaç hisse satması gerekirdi?

6. Aşağıdaki ifadeleri çarpanlarına ayırınız.

7. Aşağıdaki ifadelerin özdeşlerini bulunuz.

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 164 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir