Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nesibe AYDIN, Ahmet CAMUS, Mutlu KAYA tarafından 322 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Bora SENGER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

20. Aşağıdaki işlemleri yapınız. işlemlerin sonuçlarını en sade biçimde yazınız.

21. Aşağıdaki denklemlerin çözüm kümelerini bulunuz.

22. Necati Bey, çiçek ektiği kare şeklindeki bölgenin her bir kenarını 6 m arttırarak bahçesinin alanını 4 katına çıkartmıştır. Buna göre bahçenin yeni alanı kaç m 2 dir?

23. Bir nehirde akıntının hızının 4 km/saat olduğunu düşünelim. Bir tekne, akıntı yönünde 5 km yol alıp tekrar aynı yere döndüğünde 3 saat geçiyorsa teknenin durgun sudaki hızı saatte kaç km dir?

Aşağıdaki noktalı yerleri uygun ifadelerle tamamlayınız.

polinomunun bir çarpanı ise K ( -2 ) nedir?

polinomunda x 6 lı terimin katsayısı 2 olduğuna göre a kaçtır?

polinomunun derece si kaçtır?

polinomu x – 2 ile bölündüğünde bulunan k 1 , x + 1 ile bölündüğünde k 2 kalanı elde ediliyor. 2 k 2 + 3 = k 1 ise a + 2 b kaçtır?

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close