Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 42  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nesibe AYDIN, Ahmet CAMUS, Mutlu KAYA tarafından 322 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Bora SENGER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

21. Bir deney A, B, C gibi 3 ayrı durum ile sonuç- lanabilmektedir. Sonucun A olma olasılığı, B olma olasılığının 2 katı, C olma olasılığının da 3 katıdır.
Buna göre sonucun C olma olasılığı nedir?

22. Hilesiz bir zar atılıyor.
Zarın üst yüzeyine gelen sayının tek olan asal sayı olma olasılığı nedir?

23. Açınımı yandaki şekilde de verilen küp yuvarlanıp durduğunda üst yüzünde okunan sayının 3 ile kalansız bölünebilme olasılığı kaçtır?

24. İçinde 1/5 kart bulunan bir torbadan sarı kart çekme olasılığı 1 tir. Buna göre torbaya kaç yeşil kart atılırsa sarı kart çekme olasılığı  1/10 olur?

25.(…) 

Yukarıdaki grafiğe göre sınıftan rastgele seçilen bir öğrencinin 25 TL değerindeki kalemliği satın alabilme olasılığı kaçtır?

26. Herkesin en az bir dersten başarılı olduğu 20 kişilik bir sınıfta 13 kişi Türkçe, 15 kişi de matematik dersinden başarılı olmuştur.
Seçilen öğrencinin iki dersten de başarılı olmuş olma olasılığı kaçtır?

27. Bir torbada mavi ve kırmızı renkte bilyeler vardır. Torbadan alınan bir bilyenin kırmızı olma olasılıgı 2/5 dir.  Torbada 4 kırmızı bilye olduğuna göre mavi bilye sayısı kaçtır?
A) 14 B) 15 C) 16 D) 18 E) 27

28. Bir yarışmada Ali’nin birinci olma olasılığı 2/7 ise Ali dışındaki birinin birinci olma olasılığı kaçtır?

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close