Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nesibe AYDIN, Ahmet CAMUS, Mutlu KAYA tarafından 322 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Bora SENGER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

A ve B birimleri arasında A = 25 – ilişkisi bulunmaktadır. y ve x sırasıyla A ve B birimlerini göstermek üzere bu iki birim arasındaki ilişkiyi gösteren y = f ( x ) fonksiyonunun kuralını yazınız. Bu fonksiyonun tersini kullanarak A = 145 olduğu durumda B nin kaç olacağını bulunuz.

İlk hızı 30 km / sa. olan bir trenin 6 saat sonraki hızı 120 km / sa. tir. Buna göre bu trenin hızının zamana göre fonksiyonunu ve bu fonksiyonun tersinin kuralını bulunuz. Bulduğunuz iki fonksiyonun aynı koordinat sisteminde grafiklerini çiziniz.

10. Sınıf Aydın Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir