Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 34 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 34 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Berkay Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 34 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Berkay Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Seda BİKRİÇ tarafından 226 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 34 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soruİlkbaharda orman altında yoğun bir şekilde şapkalı mantarların oluştuğunu görürüz. Havaların ısınmasıyla birlikte bu mantar türleri kısa sürede kaybolur. Aylarca göremediğimiz bu mantarlar, bir sonraki ilkbahar aylarında kısa sürede nasıl çoğalabilmektedir?

  • Cevap: Çünkü şapkalı mantarların gelişmelerinin önemli bir bölümü toprağın altında gerçekleştiğinden büyümeleri uzun süre fark edilmez, birden bire toprağın üzerinde biterler.

Nemli olarak bırakılan ekmek üzerinde bir süre sonra küflerin hızla çoğalmasını nasıl açıklarsınız?

  • CevapKüf mantarları, havada bulunan sporların besin ve rutubetli ortamlarda çoğalmasıyla meydana gelmektedir.Genellikle su ile temasında veya son kullanma tarihi geçmiş besinlerde oluşan mantar nedeniyle küf mantarları meydana gelir.Mantar sporları genellikle havada yayılarak üremektedir.

    Açıkta kalan ekmek, peynir v.b. yiyecekler bir zamandan sonra küflenmeye başlamaktadır.Bu küfler birer mantar türüdür. Küf mantarları aşırı soğuk veya aşırı sıcak ortamlarda üreme faaliyetleri görülmez. Dondurulmuş gıdalarda küflenme görülmez. Buzdolabında yiyeceklerin saklanmasının temelinde yatmakta olan sebep bundandır.

0
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
5
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir