Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Tuncay TUNÇ, Necati BAĞCI tarafından 282 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Bir dalgayı açıklamak için bazı temel kavramlar kullanılır. Bu temel kavramların neler olduğunu ve nasıl tanımlandığını biliyor musunuz?

  • Cevap:

Sarmal bir yay, denge konumundan yukarı-aşağı veya ileri-geri hareket ettirilerek ayrılırsa oluşan dalgaların titreşim ve ilerleme doğrultusu aynı olmaz. Titreşim ve ilerleme doğrultusuna göre dalga çeşitleri nelerdir? Maddesel ortama ihtiyaç olmadan yayılan dalgalar da var mıdır?

  • Cevap:

Fotoğraf, bir depremin merkez üssünden oldukça uzak bir bölgedeki, demiryolu üzerinde oluşturduğu etkiyi göstermektedir. Bu etki, yer kabuğu parçalarının uzak bölgelere taşınması ile açıklanamayacağına göre rayların şekildeki gibi kıvrılıp bükülmesi depreme sebep olan enerjinin dalga hareketi ile taşındığını gösterir mi? Açıklayınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir