Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 138 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Tuncay TUNÇ, Necati BAĞCI tarafından 282 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Yay dalgalarını incelemek için iç direnci zayıf ve gerdirilmiş yaylardan yararlanılır. Bir yayda oluşturulan atma ile periyodik dalga arasındaki farkı nasıl açıklarsınız?

  • Cevap:

Gergin bir yay üzerinde oluşturulan aynı yönlü genliğe sahip iki atma ve zıt yönlü genliğe sahip iki atma karşılaşıp birbirini geçtikleri sırada görünümlerinde nasıl bir değişiklik gözlenir? Atmalar birbirini geçtikten sonra hız, genlik, genişlik ve şekillerini korurlar mı?

  • Cevap:

Birbirine eklenmiş sarmal yay, sicim veya telde yayılan atmalar, eklem noktasına ulaştığında nasıl davranır? Atmaların eklem noktasındaki davranışı yay, sicim veya telin ince ya da kalın olmasından etkilenir mi?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir