Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 140 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 140 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 140 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Tuncay TUNÇ, Necati BAĞCI tarafından 282 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 140 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Doğrusal ve dairesel su dalgaları nasıl oluşturulur? Oluşturulan dalganın şekli, kaynağın şekline bağlı mıdır? Su dalgaları üzerinde ilerleme yönü, dalga tepesi ve dalga çukurunu gösterebilir misiniz?

  • Cevap:

Doğrusal ve dairesel su dalgaları düzlem ve parabolik engelden nasıl yansır, şekillerini korurlar mı?

  • Cevap:

Fotoğrafı verilen su dalgaları denizin iç kısımlarından farklı, kıyıya yakın bölgelerde farklı görünmektedir. Dalgaların görünüşündeki bu farklılık, dalga hızının bağlı olduğu değişkenler göz önüne alınarak nasıl açıklanır?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir