Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 188 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 188 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 188 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Tuncay TUNÇ, Necati BAĞCI tarafından 282 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 188 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Bilim insanları, ışığın yapısını ve davranışını açıklamak için farklı modeller oluşturmuşlardır. Bu modeller nelerdir? Söz konusu modelleri açıklamak için yukarıdaki görsellerden faydalanılabilir mi?

  • Cevap:

Herhangi bir ışık olayında üç önemli özellik ölçülür. Bunlar ışık şiddeti, ışık akısı ve aydınlanma şiddetidir. Işık akısı, ışık şiddeti ve aydınlanma arasında nasıl bir ilişki vardır? Gücü büyük olan kaynakların her üç özelliğine ilişkin değerlerin de yüksek olduğu söylenebilir mi?

  • Cevap:

Yukarıdaki görselde ışığın saydam, yarı saydam ve saydam olmayan cisimlerle etkileşimi görülmektedir. Sizce bu cisimlerden hangisinin gölgesi oluşur? Geleneksel Türk Gölge Oyunu Karagöz Hacivat oyununda burada resimlenen cisimlerden hangisinin kullanılması uygun olur? Karagöz ve Hacivat tasvirleri camdan yapılmış olsaydı gölgesi belirgin bir şekilde oluşur muydu?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir