Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 204 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 220 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 219 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 219 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 219 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Tuncay TUNÇ, Necati BAĞCI tarafından 282 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 219 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Bir top, merkezin dışındaki bir notadan çukur aynaya doğru yavaşça yuvarlanıyor. Görüntünün yeri ve büyüklüğü hareket süresince nasıl değişir?

  • Cevap:

1. Gece ıslak asfalt yolda araba kullanmak mı, kuru asfalt yolda araba kullanmak mı daha kolaydır? Neden? Yandaki görselden faydalanarak açıklayınız.

  • Cevap:

2. Çukur aynaya gönderilen ışık ışınlarının yansıması hangi şekilde doğru gösterilmiştir?

  • Cevap:

3. Tabloda “Kullanıldığı yer” sütununda verilen ifadelere dayanarak aynanın türünü tahmin ediniz. Tahminlerinizi ve bu türdeki aynanın neden tercih edildiğini ilgili sütuna kısaca yazınız.

  • Cevap:

Ayna türü- Seçme nedeni

Mağaza güvenlik aynası :
Makyaj aynası:
Otomobil yan aynası:
Araba farları:
Ev ve berberlerde kullanılan ayna:

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir