Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 219 Cevabı

“10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 219 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 219 Cevabı

Bir top, merkezin dışındaki bir notadan çukur aynaya doğru yavaşça yuvarlanıyor. Görüntünün yeri ve büyüklüğü hareket süresince nasıl değişir?

  • Cevap:

1. Gece ıslak asfalt yolda araba kullanmak mı, kuru asfalt yolda araba kullanmak mı daha kolaydır? Neden? Yandaki görselden faydalanarak açıklayınız.

  • Cevap: Islak asfalt yolda düzgün yansıma olur. Bunun sonucunda göze daha çok ışık ışını ulaşarak gözleri kamaştırır. Aynı etki asfalt yolda görülmez. Asfalt yüzeyde dağınık yansıma gözlendiğinden göze rahatsız edecek kadar fazla ışık ulaşmaz.

2. Çukur aynaya gönderilen ışık ışınlarının yansıması hangi şekilde doğru gösterilmiştir?

  • Cevap: Yalnız II

3. Tabloda “Kullanıldığı yer” sütununda verilen ifadelere dayanarak aynanın türünü tahmin ediniz. Tahminlerinizi ve bu türdeki aynanın neden tercih edildiğini ilgili sütuna kısaca yazınız.

  • Cevap:

10. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Berkay Yayıncılık Sayfa 219 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!