Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 239 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 249 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 240 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 240 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 240 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Tuncay TUNÇ, Necati BAĞCI tarafından 282 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 240 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Işık prizmasının özellikleri nelerdir? Işık prizması üzerine ulaşan ışık nasıl davranır?

  • Cevap:

Varlıklar ve ışıklar; gözleri, beyni ve duyguları uyaran binlerce renk tonunda görünür. Renk, bilimsel açıdan ne demektir? Varlıkların renkli görünmesi onları oluşturan maddenin mi yoksa ışığın mı bir özelliğidir?

  • Cevap:

Lambaların değişik renklerde ışık yaymasının sebebi nedir? Beyaz ışık altında kırmızı görünen bir cisim yeşil ışık altında neden siyah görünür?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir