Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 260 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 259 Cevabı

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 259 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Berkay Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 259 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Tuncay TUNÇ, Necati BAĞCI tarafından 282 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

10. Sınıf Berkay Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 259 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

11. Mert güneş ışığı altında çıplak gözle gözlüğünün camlarını magenta (kırmızı+mavi) renginde görüyor. Güneş ışığı altında sırasıyla sarı, mavi, yeşil ve kırmızı görünen dört topa ayrı ayrı bu gözlükle bakıyor. Mert, topların hangi ikisini güneş ışığı altında çıplak gözle gördüğü renkte algılar? (Mert renk körü değildir.)

  • Cevap:

12. Şekildeki kalın kenarlı merceğe gelen beyaz ışık kırılarak renklerine ayrılıyor. Buna göre I, II, III ve IV numaralı ışınların renkleri için hangi seçenekte verilen eşleştirme doğru olabilir?

  • Cevap:

1. Kahverengi, sarı ile az miktarda kırmızı ve yeşil karışımıdır. Kahverengi bir battaniye kırmızı ışık ile aydınlatılırsa battaniye hangi renkte görünür? Beyaz ışık altında göründüğünden daha mı açık daha mı koyu renkte görünür? Açıklayınız.

  • Cevap:

2. Güneşli bir günde bir adada kaybolsaydınız sizi aramakta olan uçağa yanınızdaki aynayla sinyal göndermek için aynayı nereye yöneltirdiniz? Açıklayınız.

  • Cevap:

3. Gece yürüyüşünde fener ışığını önünüzde yere doğru tuttuğunuzda yerdeki ışığı görürsünüz. Buna karşılık feneri havaya tutuğunuzda havadaki ışığı göremezsiniz. Neden?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir