Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı 

Başkalarının özel yaşamını araştırmak ne tür sorunlara yol açar? Tartışınız.

  • Cevap: İnsanın doğuştan kazanmış olduğu haklardan biri de özel yaşamın gizliliği hakkıdır. Özel yaşamın gizliliği; konut dokunulmazlığı, özel eşyanın gizliliği ile haberleşme hürriyeti ve haberleşmenin gizliliği hakkını içerir.Başkalarının özel yaşamlarını araştırmak, toplum içerisinde güvensizlik duygusuna, mahremiyet diye bir şeyin kalmamasına, insanlar kendilerini ilgilendiren konuların başkaları tarafından bilinmesinden rahatsızlık duymalarına, tartışmalara, çatışmalara ve kargaşa ortamına neden olur.

İnsanların ekonomik haklarının yasalarca güvence altına alınması niçin önemlidir?

  • Cevap: İnsanların ekonomik hakları yasalarla güvence altına alınmıştır. Bu sayede insanların ekonomik haklarına saygılı olmak bir zorunluluk haline getirilmiştir. Eğer ekonomik haklar yasalarla güvence altına alınmasaydı herkes bir birinin bu hakkı kullanmasına karışabilirdi. İnsanlar mal mülk edinme ve artırma hak ve yetkisine sahip olamazlardı. Bu yüzden ciddi sorunlar yaşanırdı.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir