Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 101 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı 

“İşçiye ücretini alın teri kurumadan verin.” (İbni Mâce, Büyû, 4.)
Yukarıdaki hadisi İslam’ın ekonomik haklara verdiği önem açısından yorumlayınız ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: İslam dini emeğe saygı duyan bir dindir.

İnsanın hak ve özgürlüğünün bir sınırı var mıdır?

  • Cevap: Evet, özgürlüğümüzün sınırları vardır. Başka birinin özgürlüğünün başladığı yerde kişinin özgürlüğü sona ermiş sınırlanmış olur. Kişi özgürlüğüne dayanarak başka birinin haklarını ihlal edemez.

Hak ve özgürlüklerimizi kullanırken nelere dikkat etmemiz gerekir? Sınıfça konuşunuz.

  • Cevap: Haklarımızı kullanırken sınırlarımızı aşmamalıyız. Mesela özgürlük hakkımız var diye bizim cinayet vb. şeyler yapamayız çünkü herkes özgürdür ama haklarını sorumluluklarını bilmeli ve de sınırlarını aşmamalı!
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir