Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 120 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı 

Din ve bilimin amacı nedir? Arkadaşlarınızla tartışarak ortak görüşleri listeleyiniz.

  • Cevap: Din ve bilimin amacı insanlıktır. İnsan mükerrem bir varlık olarak yaratılmıştır. Bütün evren yasaları ve din ameliyesi insanın yaratıcı karşısındaki konumunun belirlenmesi içindir. Din ve bilim çatışmaz. Din, bilimi teşvik eder.İslam dini bilimsel olarak hassaten ele alındığın birçok ahlaki ve hukuki düzenlemelerin bile bilimle olan ilgisi rahatlıkla çözülebilir. Nitekim günümüzde bilim insanları bu yönde birçok çalışma ve araştırma yapmışlardır.Din ve bilim, insanlığın iyi, doğru, güzel, adil bir hayat yaşaması için vardır. Hayatın insani değerler çerçevesinde gelişmesini ve insani ilişkilerin bu zeminde oluşmasını din öğütlerken, bilim de kolaylaştırır.

    Bu nedenlerle din ve bilim ayrılmaz iki kavramdır. Topyekun din, bütün disiplinleri içine alan bir olguyken, bilimsel gerçekliğe de maddi ve manevi boyutlarda önem verir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir