Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 39 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı 

İbadetler inancın güçlenmesine nasıl katkı sağlar? Sınıfınızda tartışınız.

  • Cevap: Yüce Allah (c.c) bazı ibadetleri farz yani yapılması zorunlu olarak kılmıştır.  Örneğin;namaz kılmak,oruç tutmak ve zekat vermek gibi. Bu ibadetler bizi Allah’a yönlendirir. Allah korkusu olan kişiler daha inançlı ve vicdanlıdır. İbadetler bizlere Allah’ı hatırlatarak inancımızın güçlenmesi yolunda katkı sağlar.İnsan hayatında ne kadar fazla ibadet işler ise ve bu ibadetleri sürekli hale getirirse inancı da o şekilde kuvvetlenir. Çünkü ibadet işleyen kişiler Allah yolunda olanlardır. Allah yolunda olanların inançları ve imanları güçlüdür.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir