Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 49 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı 

Namaz kılmak insanın davranışlarında ve hayatında ne gibi değişimler meydana getirmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Namaz, İslam’ın temel şartların dan olup Allah’ın (c.c.) emridir. Namaz kılmak insanı kötülüklerden korur. Sürekli Allah’ı hatırlayan biri, yasaklanmış kötü işlerden uzak durur. Allah’a yakın olan biri şeytana ve onun işlerine uzak olur. Namaz kılmak insanın diğer insanlarla olan ilişkilerini olumlu anlamda etkiler. Namaz kılan birisi planlı hareket etmeyi öğrenir. Namaz kılmak için beş vakit abdest alan kişi, vücut temizliğine dikkat etmiş ve sağlıklı bir hayat sürmüş olur.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
7
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir