Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 54 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı 

Çevrenizde hacca giden oldu mu? İnsanları hacca uğurlama ve hac dönüşü karşılamada neler yapılmaktadır? Gözlem ve izlenimlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Hac, farz olan bir ibadettir. İslam’da zengin olana ve sağlığı yerinde olana farz kılınmıştır. Zilhicce ayında gerçekleştirilir. Belli farz emirlerden oluşmaktadır. Hacca gidene hacı denmektedir. Hacı adaylarını hacca uğurlarken ve hacıları dönüşte karşılarken bazı geleneksel durumlar yaşanmaktadır.Hacı adayları uğurlanırken konvoylar yapılmakta, araçlara bayraklar asılmakta, dualar edilmekte ve helallikler alınmaktadır. Hacıları karşılarken karşılamada da dualar edilmekte ve hacıların duası alınmakta, elleri öpülmektedir. Hacılar tebrik edilmektedir. Haccın farz olan kısımlarının dışında yapılan uygulamalar geleneksel ve örfi adetlerden oluşan uygulamalardır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir