Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 55 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı 

Hac ibadetinin insanlarda eşitlik düşüncesinin ve sosyal kaynaşmanın gelişmesine ne gibi katkıları vardır? Tartışınız.

  • Cevap: Hac ibadeti yapılırken tüm dünyadaki Müslümanlar eşit bir şekilde giyinir ve eşit bir şekilde ibadetlerini yaparlar.Irk ve dil ayrımcılığı yapılmadan her kesimden insanların katılması,insanlar arasındaki birlik,beraberlik ve dayanışma konularını güçlendirir.Böylece insanlarda kendini üstün görmez ve alçak gönüllü bir şekilde davranırlar.Bu ibadet sayesinde Müslümanlar dört bir yandan buluşarak aynı amaç çerçevesinde buluşurlar.Böylece Müslümanlık bağı da güçlenir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir