Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı 

ÜNİTEMİZE HAZIRLANALIM

1. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) insani yönüne vurgu yapan iki ayet meali bulup defterinize yazınız.

  • Cevap: “De ki: Ben de sizin gibi bir insanım. Farklılık yalnızca, ‘ilahınız tek bir ilahtır’ şeklinde bana vahiy gelmesidir.” (Kehf Suresi 110. ayet)De ki: “Ben size, ‘Allah’ın hazineleri benim yanımdadır’ demiyorum. Ben gaybı da bilmem. Size ‘Ben bir meleğim’ de demiyorum. Ben sadece, bana gönderilen vahye uyuyorum.” De ki: “Görmeyenle gören bir olur mu? Siz hiç düşünmez misiniz?” (En’am Suresi 50. ayet)

2. Hz. Muhammed’i (s.a.v.) diğer insanlardan ayıran en önemli özelliğinin ne olduğunu araştırınız.

  • Cevap: Hz. Muhammed (s.a.v)’i sahip  olduğu özellikler bakımından diğer insanlardan ayıran en önemli özellik, ona vahyin gelmiş olmasıdır.  Hz.  Peygamber(s.a.v)’in doğaüstü bir gücünün olmadığı En’am suresi, 50. ayette şöyle vurgulanmıştır:  “De ki: Ben size, ‘Allah’ın hazineleri benim yanımdadır.’ demiyorum. ‘Ben gaybı da bilmem.’ Size ‘Ben bir meleğim.’ de demiyorum. ‘Ben sadece, bana gönderilen vahye uyuyorum.’…”  Onun bu özelliklerinin dile getirilmesi, Hz. peygamberin (s.a.v) ilahlaştırılmaması içindir. Çünkü bazı toplumlar, geçmişte peygamberleri ilahlaştırma eğilimi içine girmişlerdir.

3. Kur’an-ı Kerim’in açıklanıp anlaşılmasında Hz. Muhammed’in (s.a.v.) rolü ve önemi nedir? Araştırınız.

  • Cevap: Kuran’ın açıklanmasında Peygamberimizin sünneti ve sözleri çok önemli yere sahiptir. Kuran’da anlaşılmayan ayetler vardır. Bunları Peygamberimiz açıklamıştır. İbadet gibi konularda Kuran’da her şey açıklanmamış, bunları Peygamberimizin sünnetine bakarak anlayabiliriz.

4. “Rahmet” kavramının ne anlama geldiğini sözlüklerden araştırınız.

  • Cevap: Rahmet kavramı iki anlama gelir. Bunlar; 1. Birinin suçunu bağışlama, yargılama, merhamet etme, Allah’ın kullarını bağışlaması, günahlarını affetmesi. 2. Yağmur
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir