Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 77 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı 

Siz doğru bilgiye ulaşmak için hangi kaynaklara başvurursunuz? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

 • Cevap: Doğru bilgiye ulaşmak için kitaplara ve ansiklopedilere başvururum. Dinimizle ilgili doğru bir bilgiye ulaşmak için ise Kur’an’ı Kerim’e başvururum.

Dinimizdeki yer alan temel inanç esasları hangileridir?

 • Cevap:İslam inancında iman edilecek birtakım esasları bulunmaktadır. Bu esaslaraın tamamına veya bir kısmına iman etmeyen Müslüman olamaz, iman esasları altı tanedir.

  Allah’a İman

  Allah’a iman etmek demek Allah’ın varlığı, birliği, tek oluşu, eşi benzeri ile zıddının bulunmadığına iman etmek demektir. Buna “tevhid akidesi” de denir. Tevhid kelime-i tevhid ve kelime-i şehadette ifadesini bulmaktadır.

  Meleklere İman

  Meleklere iman, islam’ın iman esaslarından biridir. (Bakara, 2/285;2.177). Melekler duyu organlarıyla algılanmayan nurani ve ruhani varlıklardır. Erkeklik, dişilik, yemek yemek, uyumak, usanmak, gençlik ve ihtiyarlık gibi özellikleri yoktur. Allah’ın emrinden çıkmazlar. Kanat sahibi son derece güçlü ve kuvvetli varlıklardır. Allah’ın emri ve izni ile çeşitli kılıklara girebilirler. Gözle görülmezler. Gayb bilgileri yoktur.

  Kitaplara İman

  Allah tarafından bazı peygamberlere bazı kitap ve suhufların indirildiğinde ve bu kitaplardaki öğretilerin doğru olduğuna inanmak islam inanç prensiplerinden biridir. Ancak ilahi kitapların bir kısmı günümüze kadar ulaşmamış, bir kısmı ise (Tevrat, Zebur ve İncil gibi) bir takım değişikliklere uğrayarak (tahrif edilerek) gelmiştir.

  Allah’ın sözü olmaları bakımından ilahi kitaplar arasında fark olmamasına rağmen bazıları küçük hacimde bazıları ise büyük boyuttadır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir