Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 79 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 79 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 79 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 79 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 79 Cevabı 

Kişinin Allah (c.c.) karşısındaki konumunu bilmesi, hayatı anlamlandırmasını ve davranışlarını nasıl etkiler? Sınıfça tartışınız.

  • Cevap: Davranışlarını ve hayatını olumlu bir yönde etkiler. Yaşadığı hayatta mutlu ve huzurlu olmasını sağlar.

Kur’an okumak insanda ne gibi duygu ve düşünceler uyandırır?

  • Cevap: Kur’an okumak insana huzur ve saadet verir.  İnsanı doğru yola yönledirecek en doğru kaynaktır. Hayatımıza rehber olacak tek kaynak ve kutsal kitaptır. İnsan bunu anladığında, çok güzel duygular hisseder zaten. Kur’an, bir insan eğitimi yönelikli kitaptır. Bu yüzden doğrudan insanı hedef alır. Verdiği bilgiler, öğütler, nasihatlar, yaptığı bütün uyarılar hep insan hedeflidir. Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumak ve hayata geçirmek bambaşka şeylerdir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir