Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 80 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı 

Kur’an’ın gönüllere şifa olması ne demektir? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz. 

  • Cevap: Kuran’ın gönüllere şifa ve rahmet olması, kalbimizde ve gönlümüzde olan manevi hastalıklarımızı tedavi edici özellikte olmasıdır. Kuran, kalbimizde taşıdığımız kin, nefret, yalan ve dedikodu gibi kalbi hastalıkları temizler onun yerine güzel duygular yerleştirir.

“Allah, sözün en güzelini, birbiri ile uyumlu ve bıkılmadan tekrar tekrar okunan bir kitap olarak indirdi. Rablerinden korkanların bu kitabın etkisinden tüyleri ürperir, derken hem bedenleri hem de gönülleri Allah’ın zikrine ısınıp yumuşar…”
(Zümer sureni 23. ayet.)
“Kur’an öyle bir kitaptır ki okuyan, onu okumaya doyamaz.”
Hz. Muhammed (n.a.d.) (Tirmizi, Fezailü’l – Kur’an, 8.)
Yukarıdaki ayet ve hadisi Kur’an okumanın önemi ve insan üzerindeki etkisi açısından değerlendiriniz.

  • Cevap: Kur’an’ı Kerim’i okumak bizi bedenen ve zihnen rahatlatır. İnsan Kur’an’ı Kerim’i okurken içine bir huzur dolduğunu hisseder. İnsan Kur’an’ı Kerim’i okumaya doyamaz.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir