Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 82 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı 

“…Anlayan bir toplum için ayetleri ayrıntılı bir şekilde açıkladık.”
(En’âm suresi 98. ayet.)
“…İşte iyi düşünecek kavimler için ayetlerimizi böyle açıklıyoruz.”
(Yûnus suresi 24. ayet.)
Yukarıdaki ayetleri Kur’an’ı okumanın ve anlamanın önemi açısından sınıfça değerlendiriniz.

  • Cevap:   Kur’an-ı Kerimin ilk ayeti OKU dur. Okumak bilgi için ve anlatılanların anlaşılması içindir. İnsanların yaratılması da ,Yaratıcının bilinmesi içindir. Bundan başka Allah’ın kimsenin hiçbir şeyine ihtiyacı yoktur. Bütün beyan, bildiri, uyarı, öğütler, insanın insan olması için, yol, yön gösterme kabilindedir. Yoksa Allah’ı bütün insanlar inkar etse, onun mülküne, varlığına bir noksanlık gelmez. Yine bütün insanlar ikrar etmiş olsalar, onun varlık, birlik ve mülküne zerre miktarı bir şey katmış olmazlar. İnsanın kulluk adına yaptıkları kendi hayrına, inkarı, küfrü, şirki, cehaleti de kendi zararınadır. Yani bütün teklifler insanın yararınadır.  Kur’an-ı anlamak maksadı ile okumak gerekir. Sevap da işte budur. Kur’an bu gerçeklerin bilinmesi için nazil oldu. Kur’an-ı kendi lisanıyla okuyup tefekkür eden, görecektir ki, Kur’an alemlere rahmet için nazil olmuştur.

Kur’an’ın açıklanıp anlaşılması niçin önemlidir?

  • Cevap: Kuran’ın açıklanıp anlaşılması, Kuran’ın vermek istediği mesajların anlaşılması, Allah’ın bizlerden neler istediğinin tam olarak bilinmesi açısından önemlidir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir