Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 85 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü  Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bayram GÜLEÇ, Güler GÜLEÇ, Zekai TAŞIN tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 84 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı 

Kur’an’ı yorumlarken bazı ilkeler dikkate alınmazsa ne gibi sorunlar ortaya çıkar? Değerlendiriniz.

  • Cevap: Sorumuzun cevabına geçmeden Kuran’ı açıklamak anlamına gelen tefsir hakkında kısa bilgi veriyorum.Tefsir; İslam alimlerinin, hadisler, kendi bilgi birikimleri ve Arap diline hakimiyetleri ölçüsünde, Kur’an ı Kerim ayetlerinin içerdiği manaları ortaya çıkarması, açıklayıp yorumlamasıdır.

    K.Karim yorumlanırken bazı ilkeler dikkate alınmazsa ortaya birçok çıkar. Her şeyden önce herkes kendince Kuran’ı yorumlamaya başlar. Bir süre sonra Kuran tahrif olma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Bunun yanında ilkelere uyulmaması durumunda Kuran’ın vermek istediği mesajlar tam olanak bilinemez.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir