Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Biryay Yayınları / 10. Sınıf Biryay Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Sayfa 183 Cevabı
10. Sınıf Biryay Yayınevi Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Biryay Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Sayfa 183 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Biryay Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 183 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

10. Sınıf Biryay Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 183 Cevabı 

Okuduğunuz bir romanın sonucunu değiştireceksiniz. Sonuca etki eden olayları da değiştirebilirsiniz. Kendi kurmacanıza göre romanın sonunu tekrar kurgulayınız. Aşağıda verilen örneği inceleyebilirsiniz.

  • Cevap: Romanın sonunu iki şekilde kurgulayabilirsiniz. İlkinde olayları kahramanların istediği şekilde mutlu ve hayallerine ulaşmış şekilde ikincisinde ise tam tersi mutsuz hayal kırıklıklarına uğramış bir şekilde bitirebilirsiniz.

Romandan seçtiğiniz bir karakterle ilgili ruh çözümlemesi yapınız. Ruh çözümlemesi yaparken iç konuşmalar, anlatımlar ve roman karakterinin davranışları sizler için ölçüt olacaktır. Kahramanın bilinçaltındaki duyguları, düşüncelerini metindeki ifadelerden yola çıkarak tespit edebilirsiniz.

  • Cevap: Peyami:

    Romanda anlatılan olayları hatıra defterinden öğrendiğimiz bir hariciye memuru. Ayşe’ye duyduğu aşk yüzünden olaylara karışan ve kendini bir anda Milli Mücadele’nin içinde bulan bir genç.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir