Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
10. Sınıf Biyoloji Kavram Öğretimi Kitabı

10. Sınıf Biyoloji Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 88

“10. Sınıf Biyoloji Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 88” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 88

1. Varyasyonu tanımlayınız.

  • Cevap: Spor yapan kişilerin kaslı vücuda sahip olmaları, bazı yaralanmalar sonucunda vücut organlarının kaybı, bireylerin kilolu olmaları insanlarla ilgili kalıtsal olmayan varyasyon örnekleridir.

2. Aşağıdaki tabloda verilen örnekleri inceleyiniz. Bu örneklerde varyasyon olup olmadığını ve nedenlerini karşılarında verilen kutucuklara yazınız.

  • Cevap: 

3. Aşağıdaki görseli inceleyiniz. Görselde verilen bilgileri yorumlayarak çevre koşullarının varyasyon üzerindeki etkisini anlatan kısa bir metin yazınız.

  • Cevap: Kuşların gaga yapıları, bulundukları ortam ve beslenme çeşitlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bazıları böcek, bazıları kaktüs, bazıları meyve ile beslenir. Buna bağlı olarak büyük, küçük, kıvrık gaga yapısına sahiptir. Bu gaga çeşitliliği, varyasyonun en güzel örneğidir.

10. Sınıf Biyoloji Meb Yayınları Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 88 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!