Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Kazanım Kavrama Testleri (Sayısal)

10. Sınıf Kazanım Kavrama Testleri Cevapları Sayfa 60 (Sayısal)

10. Sınıf Kazanım Kavrama Testleri Sayfa 60 Cevapları (Sayısal) Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kazanım Kavrama Testleri Cevapları Sayfa 60 (Sayısal)

7. İç direnci önemsiz özdeş üreteçlerle kurulan Şekil I’deki devrede ideal ampermetre üzerinden 3 A akım geçmektedir. Buna göre aynı üreteçlerle kurulan Şekil II’deki devrede ideal ampermetre kaç amper değerini gösterir?

A) 1
B) 2
C) 4
D) 5
E) 6

  • Cevap: E

8. İç direnci önemsiz üereteçlerle kurulan Şekil I, II ve III’teki devrelerde R direnci üzerinden sırayla i1, i2 ve i3 akımları geçiyor. Buna göre akımlar arasındaki ilişki nedir?

A) i2 > i1 > i3
B) il > i3 > i2
C) i3 > i2 > i1
D) i1 > i2 > i3
E) i1 = i2 > i3

  • Cevap: E

9. İç direnci önemsiz üreteç ve özdeş X, Y ve Z lambaları ile kurulan Şekil I deki devre Şekil II’deki gibi bağlanırsa lambaların parlaklıkları nasıl değişir?

A) Artar Değişmez Değişmez
B) Artar Değişmez Azalır
C) Değişmez Artar Değişmez
D) Azalır Azalır Artar
E) Değişmez Değişmez Değişmez

  • Cevap: B

10. Özdeş dirençler ve iç direnci önemsiz özdeş üreteçlerle kurulmuş Şekil I, II ve III’teki elektrik devrelerinde üreteçlerin tükenme süreleri t1, t2 ve t3’tür. Buna göre, üreteçlerin tükenme süreleri arasındaki ilişki nedir?

A) t2 > t1 > t3
B) t1 > t3 > t2
C) t3 > t2 > t1
D) t1 > t2 > t3
E) t1 = t2 > t3

  • Cevap: A

10. Sınıf Kazanım Kavrama Testleri (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji) Sayfa 60 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!