Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
10. Sınıf Kazanım Kavrama Testleri (Sayısal)

10. Sınıf Kazanım Kavrama Testleri Cevapları Sayfa 63 (Sayısal)

10. Sınıf Kazanım Kavrama Testleri Sayfa 63 Cevapları (Sayısal) Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kazanım Kavrama Testleri Cevapları Sayfa 63 (Sayısal)

1. Aynı maddeden yapılmış X, Y ve Z silindirleri şekildeki gibidir. Buna göre, cisimlerin basınçları PX, PY ve PZ arasındaki ilişki nedir?

A) Py > Pz > PX
B) Px > Pz > Py
C) PZ > PY > PX
D) Py > Px > Pz
E) PZ > PX > PY

  • Cevap: B

2. Dikdörtgenler prizması şeklindeki cisim A1 yüzeyi üzerine konulduğunda yere yaptığı basınç P1, A2 yüzeyi üzerine konulduğunda ise P2 oluyor. Buna göre P1/P2 oranı kaçtır?

A) 3/5
B) 1
C) 3/4
D) 3/2
E) 2

  • Cevap: C

3. Ağırlıkları eşit K, L ve M cisimlerinin taban alanları şekildeki gibidir. Buna göre cisimlerin basınçları PK, PL ve PM arasındaki ilişki nedir?

A) PK > PL > PM
B) PL = PM > PK
C) PZ > PY > PX
D) Py > Px > Pz
E) PK = PL > PM

  • Cevap: E

4. Taban yüzey alanları şekilde verilen X ve Y cisimlerinin yere uyguladıkları basınçlar eşittir. X cisminin ağırlığı G olduğuna göre, Y cisminin ağırlığı kaç G dir?

A) 6
B) 4
C) 3
D) 2
E) 1

  • Cevap: C

5. Özdeş tuğlalarla oluşturulan Şekil I ve Şekil II’deki sistemlerin zemine uyguladığı basınçlar sırasıyla P1 ve P2’dir. Buna göre, basınçlar oranı P1/P2 kaçtır?

A) 1
B) 2
C) 3
D) 4
E) 5

  • Cevap: B

10. Sınıf Kazanım Kavrama Testleri (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji) Sayfa 63 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!