Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Matematik Meb Yayınları

10. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 149

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 149 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 149

Yukarıda grafiği verilen f ve g fonksiyonları için f (x) – 2 • g (x) = 0 denklemini sağlayan x gerçek sayılarının toplamını bulunuz.

Bilgi: Su içerisindeki bir cismin, su yüzeyine olan uzaklığının su yüzeyinden bakıldığında cismin
görünen uzaklığına oranı -3 tür. Su içerisinden bakıldığında ise durum tam tersidir. Örneğin 4 metre derinlikteki bir cisme su yüzeyinden bakıldığında cisim 3 metre derinlikte görülür. 3 metre derinlikten su yüzeyindeki bir cisme bakıldığında ise cisim 4 metre uzaklıkta görülür.

10. x metre derinlikte bulunan bir cismin su yüzeyinden bakıldığında derinliğini veren x e bağlı eşleştirme kuralını yazınız.

11.8 metre derinlikte bulunan bir cismin su yüzeyinden bakıldığında kaç metre derinlikte görüleceğini bulunuz.

12. x metre derinlikte bulunan biri su yüzeyindeki birinin cisme baktığında cismi gördüğü uzaklığı veren x e bağlı eşleştirme kuralını yazınız.

13. 12 metre derinlikteki bir dalgıcın su yüzeyinde yüzen arkadaşını kaç metre uzaklıkta göreceğini bulunuz.

Sabit hızlarla hareket eden iki otomobilin hızları toplamı saatte 80 km dir. Aralarında 160 km mesafe bulunan bu otomobiller birbirine doğru doğrusal bir yol boyunca aynı anda harekete başlıyor. Bu otomobiller karşılaştıktan sonra doğrultularını değiştirmeden hızlarını yarıya düşürerek 3 saat daha yol alıyor.
Buna göre bu otomobillerin arasındaki mesafeyi, geçen zamana bağlı olarak gösteren grafik aşağıdakilerden hangisidir?

  • Cevap:

10. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 149 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close