Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Matematik Meb Yayınları

10. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 150

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 150

Yukarıdaki grafikte verilen f (x) fonksiyonunun tanım kümesi A, görüntü kümesi B olmak üzere bu kümeler aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir?

  • Cevap:

Yukarıda y = f (x + 2) fonksiyonunun grafiği verilmiştir. f bire bir örten fonksiyon olduğuna göre f (7) + f-1 (3) + f (1) işleminin sonucu kaçtır?
A) -3 B) 3 C) 5 D) 6 E) 8

  • Cevap:

gerçek sayılarda tanımlı bir doğrusal fonksiyondur. f (2) = 7 ve f-1 (5) = 1 olduğuna göre (fof) (0) değeri kaçtır?
A) 3 B) 5 C) 9 D) 16 E) 24

  • Cevap:

18. f : R ” R +, f (x) = 3x+3 olmak üzere f-1 (81) değeri kaçtır?
A) 0 B) 1 C) 2 D) 3 E) 4

  • Cevap:

19. f ve g bire bir ve örten fonksiyon olmak üzere aşağıdaki tabloda x değerleri için f, g ve fog-1 fonksiyonları altındaki görüntülerden bazıları verilmiştir.

Yukarıda verilenlere göre a + b ifadesinin değeri kaçtır?
A) 3 B) 4 C) 5 D) 6 E) 7

  • Cevap:

Yukarıdaki tabloda Antalya ve İstanbul’daki taksimetre tarifeleri verilmiştir. Antalya’da çalışan Polen Hanım bir toplantı için İstanbul’a hava yolu ile gitmiştir. Antalya’daki iş yerinden taksiye binen Polen Hanım Antalya havaalanına gelmiş ve uçağa binip İstanbul’a ulaştıktan sonra da taksi ile toplantı salonuna varmıştır. Dönüşte de aynı yöntemi kullanan Polen Hanım taksi ile toplam 40 km yol gitmiş ve t 101 taksi ücreti ödemiştir.
Buna göre Polen Hanım’ın Antalya’daki iş yeri ile Antalya havaalanı arasında taksi ile gittiği uzaklık kaç kilometredir?
A) 3 B) 4 C) 5 D) 6 E) 7

  • Cevap:

10. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 150 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close