Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
10. Sınıf Matematik Meb Yayınları

10. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 310

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 310 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 310

Yandaki eşit kollu terazide verilen özdeş telden yapılmış piramit ve prizma şeklindeki cisimlerin ayrıt uzunlukları eşittir. Buna göre terazinin hangi kefesinin aşağıya doğru hareket edeceğini bulunuz.

  • Cevap:

Eğitim amaçlı oyun kalıpları üreten bir firma yükseklikleri eşit olan yandaki kalıpları üretmektedir. l. kalıp, tabanı kare olan bir prizma; ll. kalıp, tabanı ikizkenar dik üçgen olan bir prizma ve lll. kalıp, tabanı ikizkenar dik üçgen olan bir piramittir. Bu kalıplardan hangisinin hacminin daha büyük olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

Yukarıda l. şekildeki küpün bir köşesinden küçük bir küp çıkarılırsa ll. şekildeki küp, ortasından küçük bir küp çıkarılırsa lll. şekildeki küp elde edilmektedir. Buna göre bu üç şeklin de dış yüzeyleri boyanmak istendiğinde hangi şeklin boyanacak kısmının daha fazla olacağını bulunuz.

  • Cevap:

10. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 310 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close