Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları / 10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 39 Cevabı

10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 39 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

10. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı 

“Allah’a inandım de, sonra dosdoğru ol.” (Müslim, İman, 62.) İmanın davranışlarımıza olan etkisini yorumlayınız.

  • CevapYukarıdaki sözde,Allah’a inanmanın önemi vurgulanmıştır. Allah’a inanarak dürüst bir şekilde davrandıktan sonra kişinin hidayete ereceğinden bahsedilmektedir.İmanın davranışlarımıza etkisi olumludur.İmanı yüksek olan kişiler sorumluluklarının bilincindedir.İmanlı bir kili dinini ve dininin gereklerini en iyi şekilde bilen kişilerdir.Bundan dolayı imanlı kişilerin davranışlarını da doğru ve dürüst bir şekildedir.İman ile davranışlar arasında doğrudan bir ilişki vardır.İman ne kadar yüksek ise davranışlardaki doğruluk o kadar artacaktır.

YORUMLAYALIM

“İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmeniz değildir. Asıl iyilik, o kimsenin yaptığıdır ki Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitaplara, peygamberlere inanır. (Allah’ın rızasını gözeterek) yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara, ihtiyacından dolayı isteyenlere ve kölelere sevdiği maldan harcar; namaz kılar; zekât verir. Antlaşma yaptığı zaman sözlerini yerine getirir. Sıkıntı, hastalık ve savaş zamanlarında sabreder. İşte bunlar, doğru olanlardır ve Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.” (Bakara suresi, 177. ayet.)

Yukarıdaki ayeti ve yandaki ağaç görselini inceleyerek aralarındaki ilişkiyi iman, ibadet, ahlak bütünlüğü açısından yorumlayınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir