Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Meb Yayınları / 10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 87 Cevabı

10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 87 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

10. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı 

“İnmemiştir hele Kur’an, bunu hakkıyla bilin. Ne mezarlıkta okunmak ne de fal bakmak için.” Mehmet Akif Ersoy yukarıdaki dizelerde ne anlatmak istemiştir?

  • Cevap: Kuran insanların geleceğine bakılması için inmemiştir insanların iyi bir varlık olması için iyi yolda olması için inmiştir.

“Andolsun, düşünüp öğüt alsınlar diye o sözü (Kur’an âyetlerini) onlara peşpeşe ulaştırdık.” (Kasas suresi, 51. ayet.) “Anlayasınız diye biz onu Arapça bir Kur’an olarak indirdik.” (Yusuf suresi, 2. ayet.) Yukarıdaki ayetleri Kur’an-ı Kerim’in gönderiliş amaçları açısından yorumlayınız.

  • Cevap: İnsanların öğüt alması için öğrenip görmesi için indirilmiş ve bu yüzden Arapça yazılmış okuyabilmeleri için merak içinde kalıp dili bilmeseler bile dili öğrenip okunması için gönderilmiştir.

Sizce Kur’an-ı Kerim’in yalnızca yukarıdaki durumlarda okunması yeterli midir? Niçin? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap: Bence yeterli değildir ihtiyaç duyduğunda açıp bakmak işine geldiğinde değilde huzursuz olduğunda mutlu olduğunda günün sonunda her gününde.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir