Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Arife AYAZ ŞAHİN, Haydar Sinan KOLUAÇIK, Mehmet UYANIK, Sarper Serkan AVCI tarafından 168 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Volkan NUR tarafından yapılmış.

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı

1. Düşünmek için, duyumsamanın yeterli olup olmadığını yorumlayınız.

  • Cevap:  Duyumsamak duyular aracılığıyla algılamaktır. Halbuki düşünmek akıl ve şuur ile olan bir eylemdir. Eğer duyumsamak düşünmek için yeterli olsaydı hayvanlar da pekala insanlar gibi olurdu.

    Düşünmek; bir sonuca varmak amacıyla bilgileri incelemek, karşılaştırmak ve aradaki ilgilerden yararlanarak düşünce üretmek, zihinsel yetiler oluşturmak; zihniyle arayıp bulmak gibi anlamlarda kullanılan bir ifadedir.

2. Yapılan her eylem bilinçli midir? Örnek vererek yorumlayınız.

  • Cevap:  Eylemlerin bir kısmı duyumsama yoluyla bir kısmı da düşünme yoluyla yapılır. Duyumsama yoluyla yapılan eylemlerin büyük bir kısmı bilinçli değildir.
    Duyumsamak; duyular aracılığıyla bir şeyi algılamak
5
like
11
love
2
haha
2
wow
6
sad
10
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir