Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Arife AYAZ ŞAHİN, Haydar Sinan KOLUAÇIK, Mehmet UYANIK, Sarper Serkan AVCI tarafından 168 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Volkan NUR tarafından yapılmış.

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı

1. Metinde öne sürülen görüşler nelerdir?

  • Cevap: Şiir özelinde sanatın birileri için değil kendisi için yazılacağı yapılacağıdır.Çünkü ortaya çıkan ürün artık özeldir ve elbette kendi hayranını bir gün bulacaktır.

2. Metinde ele alınan konuya farklı bir açıdan bakılabilir mi? Bu konuyla ilgili görüşleriniz nelerdir?

  • Cevap: Evet bakılabilir. Kimisi de çıkıp der ki hayır şiir okur için yazılır ve okurun beğenisi göz önüne alınarak yazılmalıdır. Bu da farklı bir sanat anlayışı ve bakışın ürünü olacaktır.

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı

Metinde öne sürülen görüşler nelerdir?

  • Cevap: Dostluğun mu yoksa akrabalık ilişkilerinin mi daha sıkı olduğudur. Burada da yazar dostluğu ve dostluk paylaşımlarını akrabalık ilişkilerinin önüne koyar. 

Metinde ele alınan konuya farklı bir açıdan bakılabilir mi? Bu konuyla ilgili görüşleriniz nelerdir?

  • Cevap: Evet bakılabilir.Kimisi de derki akrabalık bağları dostluk bağlarından kuvvetlidir. Çünkü birbirlerine kan bağı ile bağlananlar kan bağı olmadan kurulacak dostluklardan önce gelir. Bu da farklı bir bakış açısıdır.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
clap
1
love
1
confused
1
unlike
1
angry
0
happy
0
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!