Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

Uygulama

Aşağıda verilen metni okuyup metinden hareketle sözü edilen eylemin iyi veya kötü olarak nasıl değerlendirileceğini açıklayınız.

Köyün birinde bir eşek kör bir kuyuya düşer. Eşek acı içinde kıvranarak bağırır. Sesini duyanlar gelip baktığında zavallı eşeği acı çeker hâlde bulurlar. Daha da kalabalıklaşan grup, eşeği kurtarmanın yollarını düşünür ancak bunun mümkün olamayacağına bu nedenle bunun için çaba sarf etmenin gereksiz olduğuna karar verirler. Tek çözüm, hayvanın daha fazla acı çekmemesi için kuyuyu toprakla örtmektir. İçlerinden bazıları, ellerine aldığı küreklerle kuyunun içine toprak atmaya başlar. Eşek ise üzerine gelen toprağı her seferinde silkeler ve üzerinden atar. Toprak sürekli dibe dökülür ve eşek gittikçe yükselmeye başlar. Eşek, en sonunda kuyudan çıkar. Köylüler bu duruma çok şaşırır.

Komisyon

  • Cevap:

Metinde anlatılan eylem, insanların bir eşeğin kuyuya düşmesine karşı sessiz kalmaları ve eşeği kurtarmak için çaba sarf etmek yerine kuyuyu toprakla örtmeleridir. Bu eylem insanların yardım etmek yerine sorunu kapatmaya çalışmalarıdır. Dolayısıyla bu eylem, genel olarak kötü bir eylem olarak değerlendirilebilir. İnsanların sorunu çözmek yerine görmezden gelmeleri ve sorunu kapatmaya çalışmaları, eşeğin daha fazla acı çekmesine ve hatta ölümüne neden olabilirdi. Ancak eşeğin kuyudan çıkması sonucunda, insanlar durumu şaşkınlıkla karşılamış olabilirler, ancak bu eylemin doğru bir yol olduğu anlamına gelmez. Bu durum, insanların acıları gidermek ve sorunları çözmek için daha yapıcı çözümler aramaları gerektiğini gösterir.

10. Sınıf  Felsefe Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 98 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!