Testi Çöz 100 TL Kazan
TIKLAYINIZ

10. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 20 Cevabı

10. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

10. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı10. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Cengiz TİTİZ, İsa ÖZTÜRK, Süleyman UYSAL tarafından 124 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ömer KAPUKAYA tarafından yapılmış.

10. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

10. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 21 Cevabı

“…Ve seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiya suresi, 107. ayet) Resulullah’ın (s.a.v.) peygamber olarak , gönderilmesi neden rahmettir? İnsanların bir yol göstericiye duyduğu ihtiyacı göz önüne alarak yorumlayınız.

  • Cevap: Peygamber Efendimiz, ahlâkî düzeni bozulmuş bir dünyaya geldi insanlığı düzeltmek için, insanları doğru yola yönlendirmek için. Bu sebeple Peygamberimize rahmet denmiştir.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!