Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
10. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

“10. Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

Sevgili Peygamberimiz hayatı boyunca her canlıya merhamet ile yaklaşmıştır. Aşağıdaki maddelerden birini seçerek Peygamberimizin bunlara olan merhametinin nasıl olduğunu araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. (Çocuklara, Yetimlere, Ailesine, Müminlere,  Hayvanlara, Düşmanlara)

  • Cevap: Peygamberimiz son derece merhametli bir insandı. Müşriklerin kendisine kötülük etmesine, kendisine öldürmeye çalışmasına, kendisine saldırmalarına rağmen onlara zalimlik etmemiş, onlara kötülük etmemiş ve bağışlamıştır.  Bedir savaşı sonrası esir düşen kişileri çocuklara okuma ve yazma öğretmeleri karşılığında peygamberimiz serbest ve özgür bırakmıştır. Peygamberimiz onu öldürmek isteyen insanları dahi affetmiş, bağışlamıştır. Peygamberimize görevi süresince hakaret eden, onun kalbini kıran bir çok müşrik olmuştur ancak peygamberimiz onları bağışlamıştır. Hz. Muhammed kötülere karşı bile affedici, bağışlayıcı ve merhamet doludur.

10. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 22 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!