Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 1. Ünite Giriş Yazma Cevapları

blank

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Giriş Sayfa 28 Yazma Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 1. Ünite Giriş Yazma Cevapları

a) Yazma Tür ve Tekniklerini Tanıma

YAZMA

Her insan duygu, düşünce ve hayallerini, bilgilerini aktarmak için iletişim kurar. İletişimin temel ögesi dildir. Dili kalıcı kılan da yazıdır. Yazı yazmanın amacı, duygu ve düşünceleri gözlem ve birikimlerimizden yararlanarak güzel, doğru ve etkili bir biçimde yansıtmaktır. Hangi konuda olursa olsun yazmanın etkili ve güzel olabilmesi, belirli aşamaları takip etmekle mümkündür. Ancak yazılı anlatımda sadece kuralları öğrenmek yeterli değildir. Bunları yazıya aksettirmek de işin önemli bir bölümünü oluşturur. Yani öğrenilenleri doğru, kolay, pürüzsüz ve inandırıcı bir anlatım tarzı ile ifade edebilmek için uygulama yapmak şarttır.

b) Uygulama

Aşağıda verilen yazma sürecinin aşamaları doğrultusunda yazının gelişimi, Türk yazı sanatı, alfabeler konularından biriyle ilgili bir yazı yazınız.

Hazırlık
Plan
Taslak Oluşturma
Düzeltme ve Geliştirme
Paylaşım

  • Cevap: Bu etkinliği siz yapabilirsiniz. 

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 28 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
22
6
5
12
182
7
18

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!