Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 2. Ünite Yazma Cevapları

10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 2. Ünite Yazma Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 2. Ünite Yazma Cevapları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Meb Yayınları 2. Ünite Hikaye  Sayfa 72 2. Ünite Yazma  Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

10. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

İncelediğiniz metinlerden ve yukarıda verilen bilgilerden hareketle bir hikâye yazınız. Hikâye yazarken dikkat edilmesi gereken bazı hususları hatırlatan aşağıdaki şemadan yararlanınız.

  • Cevap: Ağaçların kesilmesi demek doğanın ok edilmesi bizlerin yaşam varlığımızın tehlikeye girmesi demektir. Yıllar evvel bir hikaye okumuştum. Şöyleydi hikaye. Bir gün ormanda ağaçları kesen yaşlı bir ormancı varmış. Bu ormancı her ay sadece yıkılmış devrilmiş ağaçları keser hayatını kazanırmış. Çünkü doğaya saygılıymış. Ormana genç hırslı kibirli bir genç kesici gelmiş. O ise her gün en canlı en sağlam ağaçları keserek ormana zarar veriyormuş. Yaşlı ormancı ne kadar uyarsa da dinlemezmiş onu. Yine böyle bir gün devrilen ağaçları kesmesi söylendiğinde ne olacak ben sağlam kesecem diye tutturmuş. Sağlamı keserken de ağaç üzerine düşmüş oracıkta ölmüş. Bir şekilde doğa intikamını almış yani. O yüzden bugünü değil yarını düşünüp ormanlara zarar vermemeliyiz.

Yazdığınız hikâyeleri çeşitli araç ve yöntemlerle (sınıf panosu, okul panosu, dergi, gazete, sosyal medya vb.) sergileyiniz.

  • Cevap: Bu hikayeyi okulda sergileyebilirsiniz. 
6
like
3
love
0
haha
1
wow
2
sad
63
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir