Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı

10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik  Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet BOLAT, İhsan SEVGİ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail Aktuna tarafından yapılmış.

10. Sınıf Mega Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 105 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı 

1. Dörder kişilik çalışma kümeleri oluşturduktan sonra aramızda aşağıdaki etkinlik basamaklarına göre iş bölümü yapalım.
2. Çizelge 2.6’nın bir benzerini defterimize çizelim.
3. Resim 2.20’de görülen araçları kullanarak Şekil 2.53’teki devreyi kuralım. Başlangıçta güç kaynağının ayar düğmesi sıfırda ve devrenin anahtarı açık durumda olsun. Devrenin doğru olup olmadığı hakkında öğretmenimizin onayını alalım. Onay aldıktan sonra devre anahtarını kapatıp güç kaynağının ayar düğmesini 1 V konumuna getirelim. Bu durumda voltmetre ve ampermetrenin gösterdiği değerleri çizelgeye 1. ölçüm olarak kaydedelim. Bu değerlerle V/i oranını hesaplayıp onu da yine çizelgenin 1. ölçüm sütunundaki ilgili kutuya yazalım. Güç kaynağının ayar düğmesini sırayla 2, 4, 6, 8, 10 V konumuna getirerek aynı işlemleri yineleyelim.
4. Çizelgedeki değerleri kullanarak akım şiddeti-potansiyel farkı grafiğini çizelim ve bu grafiği yorumlayalım.

Sonuca Varalım

1. Ampulün uçlarına uygulanan potansiyel farkıyla ampulden geçen akımın şiddeti arasında nasıl bir ilişki vardır?

  • Cevap:

2. Çizdiğimiz akım şiddeti-potansiyel farkı grafiğinin yorumundan çıkan sonuç nedir?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir