Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı

10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik  Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı

10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı 

Mıknatıslık ve manyetik alan hakkında edindiğimiz bilgiler günlük yaşamla ilişkilendirilirse anlam kazanacaktır. Bu nedenle aşağıda belirtilen araştırmaları yapmanızın, edindiğiniz bilgilen daha anlamlı kılacağı düşünülmektedir.
1. Elektromıknatısların günlük yaşamda birçok uygulaması vardır (Resim 2.40). Bu uygulamaların kimileri güvenlikle ilgilidir, kimileri de yaşamı konforlu kılmaya yöneliktir. Yaşamımızın parçası hâline gelmiş bu uygulamaları bilmek önemlidir. Bu konuda sizden beklenen, elektromıknatısların günlük yaşamdaki uygulamalarına ilişkin örnekleri derleyip açıklayıcı bilgiler eşliğinde sınıfa sunmanızdır.
2. Yüksek gerilim hatlarının (Resim 2.41) geçtiği alanlarda şiddetli manyetik alanlar oluşur. Konunun uzmanları, bu alanların canlılar üzerinde bazı olumsuz etkileri olduğunu söylemektedirler. Bu konuda da araştırma yaparak derlediğiniz bilgileri içeren bir sunu hazırlayınız ve derlediğiniz bilgileri sınıfta tartışınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir