Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı

10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik  Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet BOLAT, İhsan SEVGİ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail Aktuna tarafından yapılmış.

10. Sınıf Mega Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı 

1. Dalga leğeninde oluşturulan periyodik doğrusal dalgalar, leğenin sığ bölgesinden derin bölgesine geçince dalgalarla ilgili neler değişti? Derin bölgeden sığ bölgeye geçişte nasıl bir değişim gözlendi?

  • Cevap:

2. Dalga leğeninde oluşturulan periyodik doğrusal dalgaların genliğinin büyütülmesi, daha önce gözlenen olaylara göre bir farlılık oluşturdu mu? Oluşturduysa nasıl?

  • Cevap:

3. Dalga leğeninde oluşturulan periyodik doğrusal dalgaların frekansının büyütülmesi, daha önce gözlenen olaylara göre bir farlılık oluşturdu mu? Oluşturduysa nasıl?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir