Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Kitabı Cevapları / 10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı

10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik  Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet BOLAT, İhsan SEVGİ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail Aktuna tarafından yapılmış.

10. Sınıf Mega Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 194 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

10. Sınıf Mega Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 194 Cevabı 

1. Salıncak modeline uygulanan düzenli itmelerin salıncak modelinin hareketine etkisini nasıl açıklarsınız? İtmelerin düzenli ve düzensiz olmasının harekete etkisi nasıl yorumlanabilir?

  • Cevap:

2. Sarkaçlardan birinin salınıma başlatılmasıyla diğer sarkaçlarda gözlediğiniz durumu nasıl açıklarsınız?

  • Cevap:

3. Özdeş diyapazonlardan biri titreştirilince diğerinin de ses vermeye başlaması ve bu olayın özdeş olmayan diyapazonlarla gerçekleşmeyişi nasıl açıklanabilir?

  • Cevap:

4. Titreşen diyapazonun kutuya takılmasıyla gözlenen olay nasıl yorumlanabilir?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir